Kontakta Almroths

Här hittar du kontaktuppgifter till alla våra anställda som kommer göra sitt yttersta för att besvara dina frågor gällande alla våra affärsområden.

Koppargatan 7, 602 23 Norrköping
Mån – fre 8.00-16.00
011 – 36 80 70
info@almroths.se

.

Almroths finns på Sveriges mest strategiska läge

Du är varmt välkommen att besöka oss på vårt huvudkontor i Norrköping. 

karta med Almroths position i Sverige

Kontaktpersoner

Transportledning / flytt

Klas Erikson

Transportchef

+46 (0)73 - 316 29 90
klas@almroths.se

Robert Hägerström

Transportledare

+46 (0)11 – 473 22 95
robert.hagerstrom@almroths.se

Utrikes spedition

Robert Myhre

Speditionschef

+46 (0)11 – 474 10 53
robert@almroths.se

Magdalena Gilliot

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 59
+46 (0)70 – 784 10 59
magdalena@almroths.se

Gabriel Olsson

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 51
+46 (0)70 – 784 10 51
gabriel@almroths.se

Joni Peltomaa

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 57
+46 (0)70 – 784 10 60
joni@almroths.se

Lisa Karlsson

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 61
+46 (0)70 – 784 10 61
lisa@almroths.se

Nils Hammarström

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 55
+46 (0)70 – 784 10 55
nils@almroths.se

Christine Sarberg

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 56
+46 (0)70 – 784 10 56
christine@almroths.se

Försäljning 3PL och e-handelslogistik

Carl Svensson

VD

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Emil Swenson

Logistikchef e-handel

+46 (0)11 – 36 80 76
emil@almroths.se

Industri och grossist

Marcus Wallgren

Produktionschef industri och grossist

+46 (0)11 – 36 80 78
marcus@almroths.se

Angelica Ringdahl

Produktionsplanerare

+46 (0)11 - 473 58 03
angelica@almroths.se

Drift 3PL / e-handelslogistik

Carl Svensson

VD

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Emil Swenson

Logistikchef e-handel

+46 (0)11 – 36 80 76
emil@almroths.se

Joakim Frykholm

Projektledare

+46 (0)11-474 10 58
joakim.frykholm@almroths.se

Kontrolltorn 3PL / e-handelslogistik

Klas Erikson

Transportchef

+46 (0)73 - 316 29 90
klas@almroths.se

Therese Dunhagen

Fraktkoordinator

+46 (0)11 – 474 10 52
therese@almroths.se

Eva Saletti

Fraktkoordinator

+46 (0)11 – 14 24 71
eva.saletti@almroths.se
eva.saletti@cargocenter.se

Sophia Andersson

Fraktkoordinator

+46 (0)76 - 875 64 90
sophia.andersson@almroths.se

HR & IT

Lena Hultgren

HR - chef

+46 (0)11 – 473 22 93
lena@almroths.se

Tomas Kjellenberg

IT - ansvarig

+46 (0)11 - 36 80 75
tomas@almroths.se

Ekonomi och fakturor

Patrik Svensson

Ekonomichef

+46 (0)70 – 888 04 85
patrik.svensson@almroths.se

Mari Svensson Lindgren

Löneadministratör

+46 (0)11 – 473 58 01
mari@almroths.se

Håkan Jerhammar

Redovisningsekonom

+46 (0)11 - 36 80 74
hakan.jerhammar@almroths.se

Wictoria Hagström

Ekonomiassistent

+46 (0)11 – 36 80 77
wictoria@almroths.se

Ledning

Carl Svensson

VD

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Lena Hultgren

HR - chef

+46 (0)11 – 473 22 93
lena@almroths.se

Robert Myhre

Speditionschef

+46 (0)11 – 474 10 53
robert@almroths.se

Patrik Svensson

Ekonomichef

+46 (0)70 – 888 04 85
patrik.svensson@almroths.se

Marcus Wallgren

Produktionschef industri och grossist

+46 (0)11 – 36 80 78
marcus@almroths.se

Emil Swenson

Logistikchef e-handel

+46 (0)11 – 36 80 76
emil@almroths.se

Klas Erikson

Transportchef

+46 (0)73 - 316 29 90
klas@almroths.se

För kreativ service och logistik

Almroths är specialiserade på logistiktjänster med syfte att koppla ihop service-, lager- och transporttjänster för näringslivet, offentlig sektor och privatpersoner.