Kontakta Almroths

Här hittar du kontaktuppgifter till alla våra anställda som kommer göra sitt yttersta för att besvara dina frågor gällande alla våra affärsområden.

Koppargatan 7, 602 23 Norrköping
Mån – fre 8.00-16.00
011 – 36 80 70
info@almroths.se

.

Almroths finns på Sveriges mest strategiska läge

Du är varmt välkommen att besöka oss på vårt huvudkontor i Norrköping. 

karta med Almroths position i Sverige

Kontaktpersoner

Transportledning / flytt

Robert Hägerström

Tillförordnad transportledare

+46 (0)11 – 473 22 95
robert.hagerstrom@almroths.se

Kenny Rygaard

Transportledare (föräldraledig)

+46 (0)11 – 36 80 72
kenny@almroths.se

Utrikes spedition

Gabriel Olsson

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 51
+46 (0)70 – 784 10 51
gabriel@almroths.se

Joni Peltomaa

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 57
+46 (0)70 – 784 10 60
joni@almroths.se

Magdalena Gilliot

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 59
+46 (0)70 – 784 10 59
magdalena@almroths.se

Lisa Karlsson

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 61
+46 (0)70 – 784 10 61
lisa@almroths.se

Nils Hammarström

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 55
+46 (0)70 – 784 10 55
nils@almroths.se

Hans Sandberg

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 54
+46 (0)70 – 784 10 54
hans@almroths.se

Sara Östensson

Speditörsassistent

+46 (0)11 – 473 58 09
+46 (0)76 – 875 66 38
sara.ostensson@almroths.se

Christine Sarberg

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 56
+46 (0)70 – 784 10 56
christine@almroths.se

Robert Myhre

Speditionschef

+46 (0)11 – 474 10 53
robert@almroths.se

Försäljning 3PL och e-handelslogistik

Klas Erikson

COO

+46 (0)11 - 368070
+46 (0)733 - 162990
klas@almroths.se

Carl Svensson

VD

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Industri och grossist

Angelica Ringdahl


angelica@almroths.se

Marcus Wallgren

Logistikchef industri och grossist

+46 (0)11 – 36 80 78
marcus@almroths.se

Drift 3PL / e-handelslogistik

Joakim Frykholm

Projektledare


joakim.frykholm@almroths.se

Martin Ling

Affärsutvecklare

+46 (0)11 – 473 22 96
martin.ling@almroths.se

Klas Erikson

COO

+46 (0)11 - 368070
+46 (0)733 - 162990
klas@almroths.se

Carl Svensson

VD

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Kontrolltorn 3PL / e-handelslogistik

Sophia Andersson


sophia.andersson@almroths.se

Angelica Ringdahl


angelica@almroths.se

Eva Saletti

Speditör Cargo Center

+46 (0)11 – 14 24 71
eva.saletti@almroths.se
eva.saletti@cargocenter.se

Therese Dunhagen

Speditör

+46 (0)11 – 474 10 52
therese@almroths.se

HR

Lena Hultgren

HR

+46 (0)11 – 473 22 93
lena@almroths.se

Ekonomi och fakturor

Mari Lindgren

Lön

+46 (0)11 – 473 58 01
mari@almroths.se

Håkan Jerhammar

Ekonomi


hakan.jerhammar@almroths.se

Wictoria Hagström

Ekonomi

+46 (0)11 – 36 80 77
wictoria@almroths.se

Ledning

Lena Hultgren

HR

+46 (0)11 – 473 22 93
lena@almroths.se

Robert Myhre

Speditionschef

+46 (0)11 – 474 10 53
robert@almroths.se

Emil Swenson

Logistikchef e-handel

+46 (0)11 – 36 80 76
emil@almroths.se

Marcus Wallgren

Logistikchef industri och grossist

+46 (0)11 – 36 80 78
marcus@almroths.se

Klas Erikson

COO

+46 (0)11 - 368070
+46 (0)733 - 162990
klas@almroths.se

Carl Svensson

VD

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

För kreativ service och logistik

Almroths är specialiserade på logistiktjänster med syfte att koppla ihop service-, lager- och transporttjänster för näringslivet, offentlig sektor och privatpersoner.