Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till alla våra anställda som kommer göra sitt yttersta för att besvara dina frågor gällande alla våra affärsområden.

Koppargatan 7, 602 23 Norrköping
Mån – fre 8.00-16.00
011 – 36 80 70
info@almroths.se

Ledning

VD
VD

Carl Svensson

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Produktionschef industri och grossist
Produktionschef industri och grossist

Marcus Wallgren

+46 (0)11 – 36 80 78
marcus@almroths.se

Transportchef
Transportchef

Johan Kvistell

+46 (0)11-473 22 99
johan@almroths.se

Ekonomichef
Ekonomichef

Patrik Svensson

+46 (0)70 – 888 04 85
patrik.svensson@almroths.se

Logistikchef e-handel
Logistikchef e-handel

Emil Swenson

+46 (0)11 – 36 80 76
emil@almroths.se

Speditionschef
Speditionschef

Magdalena Gilliot

+46 (0)11 – 474 10 59
+46 (0)70 – 784 10 59
magdalena@almroths.se

Försäljning 3PL och e-handelslogistik​

VD
VD

Carl Svensson

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Logistikchef e-handel
Logistikchef e-handel

Emil Swenson

+46 (0)11 – 36 80 76
emil@almroths.se

Drift 3PL / e-handelslogistik​

VD
VD

Carl Svensson

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Logistikchef e-handel
Logistikchef e-handel

Emil Swenson

+46 (0)11 – 36 80 76
emil@almroths.se

Produktionsplanerare
Produktionsplanerare

Caroline Svensson

+46 (0)73–060 80 76
caroline.svensson@almroths.se

Projektledare
Projektledare

Joakim Frykholm

+46 (0)11-474 10 58
joakim.frykholm@almroths.se

Produktionsplanerare
Produktionsplanerare

Mikael Hansson

+46 (0)70-669 97 96
mikael.hansson@almroths.se

Kontrolltorn 3PL / e-handelslogistik

Transportchef
Transportchef

Johan Kvistell

+46 (0)11-473 22 99
johan@almroths.se

Fraktkoordinator
Fraktkoordinator

Sophia Andersson

+46 (0)76 - 875 64 90
sophia.andersson@almroths.se

Fraktkoordinator
Fraktkoordinator

Therese Dunhagen

+46 (0)11 – 474 10 52
therese@almroths.se

Logistikplanerare
Logistikplanerare

Robert Hägerström

+46 (0)11 – 473 22 95
robert.hagerstrom@almroths.se

Utrikes spedition​

Speditionschef
Speditionschef

Magdalena Gilliot

+46 (0)11 – 474 10 59
+46 (0)70 – 784 10 59
magdalena@almroths.se

Speditör
Speditör

Hannah Häll

+ 46 (0)11 - 36 80 71
carl@almroths.se

Speditör
Speditör

Joni Peltomaa

+46 (0)11 – 474 10 57
+46 (0)70 – 784 10 60
joni@almroths.se

Speditör
Speditör

Eva Saletti

+46 (0)11 – 14 24 71
eva.saletti@almroths.se

Speditör
Speditör

Gabriel Olsson

+46 (0)11 – 474 10 51
+46 (0)70 – 784 10 51
gabriel@almroths.se

Speditör
Speditör

Nils Hammarström

+46 (0)11 – 474 10 55
+46 (0)70 – 784 10 55
nils@almroths.se

Industri och grossist​

Produktionschef industri och grossist
Produktionschef industri och grossist

Marcus Wallgren

+46 (0)11 – 36 80 78
marcus@almroths.se

Produktionsplanerare
Produktionsplanerare

Angelica Ringdahl

+46 (0)11 - 473 58 03
angelica@almroths.se

HR och IT​

Projektledare
Projektledare

Andreas Niva

+46 (0)11-47 35 807
andreas.niva@almroths.se

IT - utvecklare
IT - utvecklare

Mattias Mousa

+46 (0)76 - 875 64 90
mattias@almroths.se

HR-samordnare
HR-samordnare

Rebecca Kindblad Vadis

+46 (0) 11-47 42 068
rebecca@almroths.se

IT - tekniker
IT - tekniker

Eric Lindquist

+46 (0)73 - 842 59 93
eric@almroths.se

Projektledare
Projektledare

Joakim Frykholm

+46 (0)11-474 10 58
joakim.frykholm@almroths.se

Transportledning / flytt​

Produktionschef industri och grossist
Produktionschef industri och grossist

Marcus Wallgren

+46 (0)11 – 36 80 78
marcus@almroths.se

Produktionsplanerare
Produktionsplanerare

Angelica Ringdahl

+46 (0)11 - 473 58 03
angelica@almroths.se

Ekonomi och fakturor​

Ekonomichef
Ekonomichef

Patrik Svensson

+46 (0)70 – 888 04 85
patrik.svensson@almroths.se

 Redovisningsekonom
Redovisningsekonom

Håkan Jerhammar

+46 (0)11 - 36 80 74
hakan.jerhammar@almroths.se

Löneadministratör
Löneadministratör

Mari Svensson Lindgren

+46 (0)11 – 473 58 01
mari@almroths.se

Ekonomiassistent
Ekonomiassistent

Wictoria Hagström

+46 (0)11 – 36 80 77
wictoria@almroths.se